TUSAŞ, Küreselleşme Yolunda İlk Adımını Attı, Hamburg, Almanya’da Bir Havacılık Şirketi Satın Aldı

15 Temmuz 2016

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'nin Hamburg-Almanya'da "TAI GmbH" adıyla kurduğu havacılık şirketi 14 Temmuz 2016 tarihinde, Grunewald ailesine ait, Stade'de yerleşik Grunewald Stade GmbH şirketini satın aldı.

%100 TUSAŞ sermayesi ile kurulan TAI GmbH, Grunewald Stade GmbH'nin de %100 haklarını satın aldı. AIRBUS'ın alt yüklenicisi konumundaki Grunewald Stade GmbH, TAI GmbH'nin de kuruluş amacına uygun olarak, TUSAŞ'ın havacılık alanındaki kapasitesini artırarak geliştirmesinde önemli bir rol üstlenecek. TUSAŞ bu gelişmeyi, Avrupa'daki havacılık sektörü ile kaynaşma yolunda stratejik bir adım olarak değerlendiriyor. AIRBUS ve BOEING gibi sektörün dev şirketlerinin ana alt yüklenicisi olarak, daha büyük sorumluluklarla daha kapsamlı ürünleri geliştirip üretmeyi öngören TUSAŞ, Türk havacılık sektörüne ve ülkemizin ekonomik hedeflerine daha fazla değer sağlamak arzusundadır.

Avrupa'daki en önemli havacılık ve uzay sanayii merkezlerinden olan Hamburg'un yakınlarındaki şirket, TUSAŞ'ın büyüme stratejisi ile uyumlu ve küresel anlamda dünya şirketi olma yolunda ilk adımı teşkil ediyor.

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri
Üst

Parolanızı Sıfırlayın

Tweet