TUSAŞ'ta Staj Olanakları

ODTÜ ve İTÜ KO-OP Staj Programı:

ODTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ve İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan protokoller çerçevesinde, belirtilecek bölümlerin öğrencilerinin başvuru yapabileceği, teknik ve insan kaynakları mülakatlarıyla öğrenci seçimlerinin yapıldığı 10 haftalık ücretli bir stajdır.

2017 yılı ODTÜ ve İTÜ KO-OP Staj Programı başvuruları 31 Ocak 2017 saat 17:00 itibariyle tamamlanmıştır. Mülakata çağrılacak öğrencilere 13 Şubat 2017 tarihinde, e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

ODTÜ Görüşmeleri 18.02.2017, 25.02.2017, 04.03.2017 ve 11.03.2017 tarihlerinde branş dağılımına göre TUSAŞ Akademi Binası, Kahramankazan tesislerinde yapılacaktır.

İTÜ Görüşmeleri 15-16-17 Mart 2017 tarihlerinde e-posta ile bildirilecek programa göre, İstanbul İTÜ UUBF Yerleşkesinde yapılacaktır.

2017 yılı KO-OP Staj Programı 19 Haziran – 29 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

 

Üniversite Öğrencilerinin Yaz Dönemi Stajları:

2017 Yılı Yaz Dönemi Staj Başvuruları Mart 2017'de  bu sayfada yer alacak Staj Başvuru Formu doldurularak alınacaktır.
Üniversite Öğrencilerinin Yaz Dönemi Staj uygulaması ile ilgili detaylı açıklamalar Şubat 2017'de ilan edilecektir.
Staj uygulaması 20 şer iş günlük 3 grup halinde gerçekleşecektir. 
 
 

TOBB ETÜ (Ortak Eğitim) Staj Programı:

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol gereğince, Şirketimiz ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen branş ve sayıda öğrencinin kabul edildiği bir stajdır. Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında 14'er haftalık üç ayrı dönem halinde uygulanan program için öğrenci seçimi, Şirketimize erişim yetkisi açılan üniversite portalında TUSAŞ'ı birinci sırada tercih eden, not ortalaması 2.80 ve üzeri olan öğrenciler arasından yapılacaktır. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

Gazi Üniversitesi KO-OP ve İşyeri Eğitimi Staj Programı:

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri öğrencilerinin, Fakülte Dekanlıklarına başvuru yapmalarından sonra, her iki fakülteden 3'er öğrencinin kabul edileceği 10 (KO-OP) ve 14 (İşyeri Eğitimi) haftalık stajlardır. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

Meslek Lisesi Öğrencilerinin Staj Programı:

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince eğitim-öğretim yılı boyunca haftada üç gün uygulanan "Uzun Süreli Meslek Lisesi Stajları"dır. Yıllık kontenjanlar Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek Mart-Nisan aylarında ilgili Meslek Lisesi Müdürlükleri'ne iletilmektedir. Staj yapacak öğrenciler, okul müdürlükleri tarafından belirlenerek Şirketimize bildirilir. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

  

Staj raporlarının hazırlanmasında stajyerlerimizin faydalanabileceği TUSAŞ hakkındaki bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri
Üst

Parolanızı Sıfırlayın

Tweet