TUSAŞ'ta Staj Olanakları

ODTÜ ve İTÜ KO-OP Staj Programı:

ODTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ve İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan protokoller çerçevesinde, belirtilecek bölümlerin öğrencilerinin başvuru yapabileceği, teknik ve insan kaynakları mülakatlarıyla öğrenci seçimlerinin yapıldığı 10 haftalık ücretli bir stajdır.

ODTÜ Görüşmeleri 18.02.2017, 25.02.2017, 04.03.2017 ve 11.03.2017 tarihlerinde branş dağılımına göre TUSAŞ Akademi Binası, Kahramankazan tesislerinde yapılacaktır.

İTÜ Görüşmeleri 22-23-24 Mart 2017 tarihlerinde e-posta ile bildirilecek programa göre, İstanbul İTÜ UUBF Yerleşkesinde yapılacaktır.

Mülakat değerlendirmeleri sonucunda KO-OP Staj Programı'na kabul edilen öğrencilerin, başvuru sistemine beyan ettikleri e-posta adreslerine, 07 Nisan 2017 tarihinde geri dönüş yapılacaktır.

2017 yılı KO-OP Staj Programı 19 Haziran – 29 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

 

Üniversite Öğrencilerinin Yaz Dönemi Stajları:

 
ÜNİVERSİTE YAZ STAJI BAŞVURULARI

Üniversite Yaz Stajı Başvuruları 24 Mart 2017 saat 17:00 itibariyle sona erdirilmiştir.

Nisan ayında başvurular değerlendirildikten sonra başvuru sisteminde beyan edilen e-posta adresine, 17 Nisan 2017 tarihinde geri dönüş yapılacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI:
  1. Başvuru yapacak öğrencilerin not ortalamalarının 4.00 lük sistemde en az 2,00 ve üzeri; 100 lük sistemde 50 ve üzeri olması gerekmektedir. Not ortalaması 2.00'ın altında olan öğrencilerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.
  2. Fakültelerin 1. sınıf ve 2. sınıf öğrencilerinin başvuruları dikkate alınmayacaktır. Sadece 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerinin başvuruları değerlendirilecektir.  
  3. Meslek Yüksek Okulu 1. sınıf ve 2. sınıf öğrencileri başvuru yapabilirler.
  4. 5510 sayılı kanun Madde 5, (b) gereği olan " İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası", Üniversite tarafından SGK'ya başvurularak yaptırılması gereklidir.
  5. Öğrencilere staj başlangıcında Oryantasyon Eğitimi verileceğinden, staj başlangıç tarihlerine uyulması özellikle önemlidir.
  6. Stajyerlere şehir içi servis ve öğle yemeği sağlanmaktadır.

STAJ TARİHLERİ

I.GRUP

15 Haziran – 14 Temmuz 2017  (26-27 Haziran 2017 Ramazan Bayramı tatilinde staja ara verilecektir.)

II. GRUP

17 Temmuz – 11 Ağustos 2017

III. GRUP

14 Ağustos – 14 Eylül 2017 (30 Ağustos 2017, 31 Ağustos – 4 Eylül 2017 Kurban Bayramı tatili döneminde staja ara verilecektir.)

 

TOBB ETÜ (Ortak Eğitim) Staj Programı:

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol gereğince, Şirketimiz ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen branş ve sayıda öğrencinin kabul edildiği bir stajdır. Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında 14'er haftalık üç ayrı dönem halinde uygulanan program için öğrenci seçimi, Şirketimize erişim yetkisi açılan üniversite portalında TUSAŞ'ı birinci sırada tercih eden, not ortalaması 2.80 ve üzeri olan öğrenciler arasından yapılacaktır. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

Gazi Üniversitesi KO-OP ve İşyeri Eğitimi Staj Programı:

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri öğrencilerinin, Fakülte Dekanlıklarına başvuru yapmalarından sonra, her iki fakülteden 3'er öğrencinin kabul edileceği 10 (KO-OP) ve 14 (İşyeri Eğitimi) haftalık stajlardır. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

Meslek Lisesi Öğrencilerinin Staj Programı:

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince eğitim-öğretim yılı boyunca haftada üç gün uygulanan "Uzun Süreli Meslek Lisesi Stajları"dır. Yıllık kontenjanlar Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek Mart-Nisan aylarında ilgili Meslek Lisesi Müdürlükleri'ne iletilmektedir. Staj yapacak öğrenciler, okul müdürlükleri tarafından belirlenerek Şirketimize bildirilir. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

  

Staj raporlarının hazırlanmasında stajyerlerimizin faydalanabileceği TUSAŞ hakkındaki bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri
Üst

Parolanızı Sıfırlayın

Tweet