TUSAŞ'ta Staj Olanakları

 

Üniversite Öğrencilerinin Yaz Dönemi Stajları:

1. "Üniversite Yaz Stajı"na üniversitelerin 2.,3. ve 4. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler başvurabilir.

2. 2015 yılı Yaz stajı başvuruları, 9-31 Mart 2015 tarihleri arasında aşağıda yer alan "Staj Başvuru Formu" linki kullanılarak yapılacaktır.

 

    Staj Başvuru Formu

 

3. TUSAŞ, "2015 yılı Üniversite Yaz Stajı Kontenjanları" listesi Bölüm I'de görülen dağılıma göre Üniversitelere staj kontenjanı tanımıştır. Öğrencilerin seçimi Üniversitelerin Bölüm Başkanlıkları tarafından yapılarak TUSAŞ'a bildirilecektir. Bu kapsamda TUSAŞ'da yaz stajı yapmak isteyen öğrencilerin Bölüm Başkanlıkları'na başvurmaları gerekmektedir. (Bölüm Başkanlıkları tarafından seçilen öğrencilerin, birinci adımda belirtilen başvuruyu ayrıca tamamlaması gerektiği unutulmamalıdır)

2015 yılı Üniversite Yaz Stajı Kontenjanları

 

4. "2015 yılı Üniversite Yaz Stajı Kontenjanları" listesi Bölüm II kontenjanları için isteyen öğrenciler, birinci adımda belirtilen şekilde bireysel başvuru yapabilirler.

5. Başvuruların sonucu "Staj Başvuru Formu"nda beyan edilen elektronik posta adresine en geç 15 Mayıs 2015'de bildirilecektir.

 

ODTÜ ve İTÜ KO-OP Staj Programı:

ODTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı ve İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan protokoller çerçevesinde, yalnız duyurularda görülen bölümlerin öğrencilerinin başvuru yapabileceği, teknik ve insan kaynakları mülakatlarıyla öğrenci seçimlerinin yapıldığı 10 haftalık ücretli bir stajdır.

2015 YILI KO-OP STAJ PROGRAMI BAŞVURU SÜRECİMİZ SONA ERMİŞTİR.

 

TOBB ETÜ (Ortak Eğitim) Staj Programı:

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol gereğince, Şirketimiz ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen branş ve sayıda öğrencinin kabul edildiği bir stajdır. Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında 14'er haftalık üç ayrı dönem halinde uygulanan program için öğrenci seçimi, Şirketimize erişim yetkisi açılan üniversite portalında TUSAŞ'ı birinci sırada tercih eden, not ortalaması 2.80 ve üzeri olan öğrenciler arasından yapılacaktır. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

Gazi Üniversitesi KO-OP ve İşyeri Eğitimi Staj Programı:

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri öğrencilerinin, Fakülte Dekanlıklarına başvuru yapmalarından sonra, her iki fakülteden 3’er öğrencinin kabul edileceği 10 (KO-OP) ve 14 (İşyeri Eğitimi) haftalık stajlardır. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

Meslek Lisesi Öğrencilerinin Staj Programı:

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu gereğince eğitim-öğretim yılı boyunca haftada üç gün uygulanan “Uzun Süreli Meslek Lisesi Stajları”dır. Yıllık kontenjanlar Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek Mart-Nisan aylarında ilgili Meslek Lisesi Müdürlükleri’ne iletilmektedir. Staj yapacak öğrenciler, okul müdürlükleri tarafından belirlenerek Şirketimize bildirilir. Öğrenciler veya yakınları tarafından Şirketimize yapılacak doğrudan başvurular için işlem yapılmayacaktır.

 

Staj raporlarının hazırlanmasında stajyerlerimizin faydalanabileceği TUSAŞ hakkındaki bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

 

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri
Üst

Parolanızı Sıfırlayın