“TERSİNE BEYİN GÖÇÜ” Projesini Başlattık

Kuruluşundan bu yana dünyanın önde gelen tüm havacılık şirketleri ile farklı projelerde çalışma imkanı bulan TUSAŞ, edindiği tecrübeler ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını özgün projeleri ile karşılamakta ve Türkiye’nin havacılık sanayinin gelişmesinde öncü rolünü ve çekim merkezi konumunu devam ettirmektedir.

Eğitim Uçağımız HÜRKUŞ, Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı (MALE) İnsansız Hava Aracımız ANKA, Taarruz ve Taktik Keşif Helikopterimiz T129 ATAK, Hedef Uçağımız TURNA, Gözlem Uydusu GÖKTÜRK-2, Avrupa Konsorsiyumlarında Sivil ve Askeri Ortak Geliştirme Projeleri (A400M ve A350XWB), Sabit ve Döner Kanatlı Hava Platformlarının Egemen Modernizasyon Projeleri (YARASA, ERCİYES, ARI) tamamen TUSAŞ ve Türk mühendislerince yürütülmekte olan programlardır.

Ayrıca;

  • 23 Ağustos 2011 tarihinde imzalanan sözleşme ile; “Jet Eğitim ve Jet Muharip Uçağı” (TX/FX) Geliştirme Projesi ile ülkemiz nihayet kendi özgün uçağına kavuşma yolunda en büyük adımı da atmış bulunmaktadır.
  • Ülkemizde ve TUSAŞ’ta mevcut mühendislik, üretim altyapısının ve yıllar içinde oluşan havacılık birikiminin değerlendirilmesi kapsamında “Özgün Helikopter Geliştirme Projesi” için çalışmalara başlanmış olup, varılan nokta sözleşme aşamasında kamuoyu ile paylaşılacaktır.
  • TUSAŞ bünyesinde kurulmakta olan “Uydu Montaj, Test ve Entegrasyon” tesisinin faaliyete geçmesi ile birlikte de gelecekteki tüm askeri ve sivil uydu projeleri ülkemizde gerçekleştirilmesi olanağı sağlanacaktır.

TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin söz konusu projeleri doğrultusunda son dönemlerde özellikle AR-GE faaliyetlerine ağırlık vermesi ve söz konusu alanda kalifiye iş gücüne ihtiyaç duyulması sonucu, beyin göçünün olumsuz etkileri daha yoğun hissedilmeye başlanmıştır. Mevcut projelerimiz ile eşsiz bir deneyim elde etmekte olan yetenekli Türk mühendislerimizin yanı sıra, başka ülkelerdeki fırsatları değerlendirmek amacıyla ülkemizden ayrılmak durumunda kalan uzmanlık alanlarında yetkin vatandaşlarımıza da çağrı yapma vaktinin geldiği hissedilmektedir.

Siz de yurt dışında yaşıyor ve projelerimizde görev alarak Ülkemize ve TUSAŞ’a katkıda bulunmak istiyorsanız başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri
Üst

Parolanızı Sıfırlayın

Tweet