Takım Tasarım ve İmalatı

Takım Tasarım ve Örnekleri

Takım Tasarım Mühendisliği, Kalite gereksinimleri ve standartlarından ödün verilmeden, her türlü mühendislik uygulamaları ve analizleri, yeni teknoloji metotları, mühendislik yazılımları kullanılarak  tüm hava aracı projelerinde ihtiyaç duyulan detay, montaj ve üretim takımlarının tasarım ve üretim faaliyetlerini gerçekleştirir.

Örnek Çalışmalar;

 

Montaj Takımları

RUDDER MONTAJ TAKIMI                                                                      KANATCIK MONTAJ TAKIMI

 

 

BARREL MONTAJ TAKIMI

 

Şekillendirme Takımları

 

 

GERDİRME TAKIMI                                                                                             INVAR KOMPOZİT SERME TAKIMI

 

Analiz

 

 

Takım İmalat ve Örnekleri

 

TUSAŞ imalat ve montaj faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlayacak şekilde, ihtiyaç duyulan her türlü detay parça ve montaj takım ve aparat imalatını yapmak, periyodik olarak muayenelerini ve gerektiğinde onarımlarını yürütmektir.

Bu doğrultuda amacımız  100% müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Bu amacı gerçekleştirebilmek için konvansiyonel tool imalat yöntemlerinin yanında lazer tracker gibi yüksek hassasiyete sahip ileri teknoloji ekipmanlarıda kullanmaktayız. Lazer tracker ile ana gövde montaj COJI'lerinin imalatı yapılmakla beraber, ARM cihazlar ile daha küçük ölçekli detay tool'larının imalatı gerçekleştirilmektedir.

Tool imalat süreçleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olup onlarca çeşit tool imalatı gerçekleştirilmektedir. Ancak temelde tool'ları 3'e ayırabiliriz:

 

Montaj Takımları

 

Üretim Takımları

 

Kontrol Takımları

 

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri
Üst

Parolanızı Sıfırlayın

Tweet